| HOME | NEWS | GALLERY | VIDEOS |

Květen 2012

Zpěvačka Farna havarovala v autě. Před jízdou pila

22. května 2012 v 20:23 | ► ♥ ♪ Peťulína ♪ ♥ ◄
Třinec - Osmnáctiletá zpěvačka Ewa Farna měla v úterý ráno autonehodu. Skončila v třinecké nemocnici, vyvázla ale jen s lehkými zraněními.
K nehodě došlo na silnici mezi Třincem a Vendryní.

Dechová zkouška u zpěvačky prokázala alkohol ve výši jedné promile. Vracela se zřejmě z oslavy maturity, kterou v pondělí úspěšně složila.

Informuje o tom deník iDnes.cz.

Farna byla v autě sama. Podle mluvčího frýdecko-místecké policie Vlastimila Starzyka vyvázla téměř bez zranění, měla jen oděrky.

Za řízení pod vlivem alkoholu teď Farna bude muset odevzdat nedávno získaný řidičský průkaz a hrozí jí i sankce, o jejíž výši se teprve rozhodne

Ewa Farna řídila opilá a bourala!

22. května 2012 v 20:10 | ► ♥ ♪ Peťulína ♪ ♥ ◄

Ewa Farna nabourala den po maturitě. Zkoušku dospělosti asi bujaře oslavila.

Zpěvačka Ewa Farna (18) je v pěkném průšvihu! V úterý časně ráno opilá havarovala kousek od Vendryně na Třinecku, kde žije. Jak Blesk exkluzivně zjistil, v krvi měla zbytkový alkohol do jednoho promile. Farna zřejmě pořádně slavila, protože v pondělí úspěšně zvládla maturitu!

Ewa Farna, která má ještě mokrý řidičák, leží v třinecké Nemocnici Sosna, kde se podrobuje různým vyšetřením. "Ano, to mohu potvrdit. K jejímu zdravotnímu stavu se ale vyjadřovat nebudu," řekla Blesku mluvčí nemocnice Andrea Skřižovská. Blesk ale vypátral, že Farna utrpěla jen lehká zranění jako odřeniny a zhmožděniny.

"Je to zázrak, že z toho auta vylezla živá. Jela zrovna proti mně, když náhle sjela mimo vozovku a převrátila se přes střechu o stoosmdesát stupňů. To auto je na odpis," popsal exkluzivně Blesku nehodu Pavel L. Podle něj Farna vylezla z auta značně otřesena, ale bez zjevného vážnějšího zranění.

To Blesku potvrdil i mluvčí frýdecko-místecké policie Vlastimil Starzyk. "Z dosud nezjištěných příčin havarovala krátce před šestou hodinou ráno mladá žena na silnici spojující Třinec s Vendryní. Utrpěla lehká zranění. Proč vyjela ze silnice, to nyní prošetřuje policie," uvedl Starzyk a dodal: "Žena se podrobila dechové zkoušce a policisté naměřili hodnotu do jednoho promile."

Maturitní večírek byl asi bujarý
Blesku se podařilo dále zjistit, že zpěvačka den před nehodou maturovala na Gymnáziu s polským jazykem vyučovacím v Českém Těšíně. "Maturitu složila úspěšně," sdělila zástupkyně školy. Jak Farna už dříve Blesku řekla, podala si dvě přihlášky na vysokou. Jejím snem je studovat práva. Maturita jí ale dávala pořádně zabrat.

"Přestala jsem kvůli ní i koncertovat a pilně jsem se od Nového roku připravovala na přijímačky a hlavně na maturitu. Vzdělání je pro mě momentálně důležitější než kariéra zpěvačky, které se ale v žádném případě nehodlám vzdát," netajila se Ewa Farna.

A zřejmě úspěšné zvládnutí maturity také pořádně oslavila. S alkoholem v krvi vyjela svým autem značky Wolksvagen Tiguan brzy ráno z Vendryně na Třinec. Po pár kilometrech málem přišla o život. Jednání Ewy Farny může policie posoudit jako přestupek nebo trestný čin. "Obvyklá hranice mezi přestupkem a trestným činem je jedno promile alkoholu v krvi," vysvětlil policista Starzyk.

Pokud půjde o přestupek, bude ještě záležet na rozsahu ovlivnění. V mírnějším případě Farna dostane pokutu od deseti do dvaceti tisíc korun a zákaz řízení na šest měsíců až jeden rok. V horším případě pokutu od 25 tisíc až do padesáti tisíc korun a zákaz řízení na jeden rok až dvě léta. Téměř s jistotou však na nějaký čas přijde o svůj řidičák.