| HOME | NEWS | GALLERY | VIDEOS |

Ewa Farna se těší na rockery

12. března 2011 v 9:27 | → Peťulína ←
Hity Ticho nebo Měls mě vůbec rád si může s Ewou Farnou zazpívat klatovské publikum.
Patří mezi nejuznávanější zpěvačky. Už ve třinácti letech se stala oběvem roku v anketě Český slavík Mattoni 2006. Dnes už je v této soutěži na třetím místě v kategorii zpěvačky. Takové úspěchy má na svém kontě Ewa Farna, která se tento měsíc zastaví v Klatovech na svém koncertu. Historicky nejmladší zpěvačka, která vyrazila na samostatné turné, bude mít koncert v klatovském kulturním domě 24. března. Její fanoušci se tak dočkají vystoupení, které bylo zhruba dva roky odkládáno. "Klatovské vystoupení bude samostatný devadesátiminutový koncert, na kterém Ewa zazpívá své největší hity. Navíc starší skladby se dočkaly nových aranží," upřesnil manažer Michal Wronka. "Samozřejmě po skončení vystoupení mohou všichni fanoušci přijít na autogramiádu," zve klatovské publikum Wronka. Klatovské vystoupení a také ostatní koncerty v západních Čechách vnímá Ewa Farna jako skutečně rockové akce.
Hlavně kvůli tomu, že Plzeňsko bylo vždy krajem bigbítů a rockových koncertů. "Je to cítit i vidět na mých koncertech, když lidé reagují na více rockové písničky. Nebo je to vidět už na fanoušcích samotných, kteří si na sebe vezmou třeba tričko Iron Maiden. Tuhle atmosféru mám ale ráda, je to výzva, je to nářez. Já sama mám rock ´n´ roll ráda, takže na klatovské publikum se moc těším," říká Ewa Farna. Sama se v současné době pustila také do moderování. Zatímco vloni se stala v Ceně akademie populární hudby Anděl zpěvačkou roku, letos tuto akci uvádí. "Do moderování se nijak nevrhám. Byla to jedna akce, a to navíc hudební. Svátek hudby v podobě Cen Anděl byla velká čest, náročná práce ale nesmírně poučná, zodpovědná a velká zkušenost navíc. Antifanoušci děste se, Farna dál zůstává u zpěvu " směje se. Asi nejznámější skladbu Měls mě vůbec rád Ewa nazpívala na desku stejného názvu ve svých třinácti letech.
Album se krátce po vydání stalo velmi oblíbeným. S kapelou odehrála desítky koncertů a festivalů a s fotografem Ondřejem Pýchou nafotila kolekci fotek na promo svého alba Ticho a Virtuální. Ke každé své české desce natočí polskou verzi. V červnu 2009 se Ewě podařil úspěch, který nikdo nečekal. Měla nejlepší album v Polsku. Na prestižním festivalu v polském Opole získala hned dvě nominace - Album roku a Hit roku. V soutěži o nejlepší Album roku Ewa vyhrála se svým druhým polským albem Cicho, které u nás vyšlo pod názvem Ticho. V roce 2009 se stala také vítězkou ve slovenské soutěži Musiq1 Awards 2009 v kategorii Zpěvačka a zároveň už podruhé získala titul Třetí Česká Slavice. V roce 2010 se Ewa Farna stala Zpěvačkou roku, díky svému albu Virtuální, v anketě Anděl 2009. Porazila tak Anetu Langerovou a Kláru Vytiskovou z Toxique.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama