| HOME | NEWS | GALLERY | VIDEOS |

Zákulisí Andělů: Dyk hrál o čas, na přenos dvakrát přejížděl z Národního

24. února 2011 v 14:15 | → Peťulína ←
Tomáš Klus s Ewou Farnou večerem provázejí
Zpěvák Vojtěch Dyk podstoupil během předávání cen Anděl pekelný boj s časem. Aby stihl odehrát představení v Národním divadle, zároveň i zazpívat v Incheba Aréně, absolvoval dva přejezdy tam a zpět. "Stihli jsme to přesně," řekl iDNES.cz s úlevou Dyk.
Nightwork
Nightwork foto: Michal Šula, MF DNES
Organizační bonbónek pořadatelů postrádal jakoukoli sladkou příchuť. Ba naopak. Byl velmi hořký. Vojtěch Dyk totiž ve stejný den hrál od sedmi večer představení Opera za tři groše v Národním divadle, kde nemá alternaci.
Jedinou možností, jak ho dostat na Anděly, vysílané od devíti večer, tak byl promyšlený logistický tah. Tedy naložit zpěváka v pauze do auta, převést ho do pět kilometrů vzdálené Incheba Arény, po odzpívání ho znovu odvézt na Národní s tím, že se po odehrání zbytku představení znovu vrátí na pražské Výstaviště.
"Kývl jsem na tenhle plán s tím, že ho podstoupím, ale na triko si ho nevezmu. Majáček jsme samozřejmě využít nemohli, jelikož by se jednalo o zneužití práv veřejných činitelů, tak jsme spoléhali na to, že budeme mít dost zelených. Naštěstí jsme je měli," popsal Dyk, který se tak na Andělech objevil s nezvyklým divadelním líčením.
Jeho neúčast by pořadatele mrzela o to víc, že se skupinou Nightwork byl nominovaný v klíčových kategoriích Skupina a Deska roku. Obě nominace nakonec muzikanti proměnili, od akademiků navíc získali i cenu za videoklip k singlu Tepláky.
"Jsem rád, že to pro nás dopadlo takhle. Bylo to překvapující, ale všechno si asi uvědomím až za rok," dodal zpěvák Dyk.
Jistý boj s časem si kvůli Andělům prožila i zpěvačka a moderátorka slavnostního galavečera Ewa Farna. Ve čtvrtek v sedm hodin ráno musela nasednout za doprovodu svého objevitele, producenta Leška Wronky do letadla a vydat se do Varšavy, kde má šest nominací v podobné hudební anketě. Tentokrát tedy usednou do hlediště v roli oceněných, zatímco v Česku byli v roli organizátorů.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama